Çadır Çeşitleri

Çadır çeşitlerine baktığımızda şekillerine ve kullanılan malzemelere göre çeşitlilik olduğunu, çadır fiyatlarında da bu faktörlerin göz önünde bulundurulduğunu görebilirsiniz.

Çadır doğal hayatta kullanılan bir sığınak görevi gören, kamp malzemelerinden biridir. Çadır denilince akla ilk gelen kamp olsa da farklı alanlarda ve farklı amaçlarla çadır kullanılmaktadır. Çadırlar isimlendirilirken ve çeşitlere ayrılırken göz önünde bulundurulan unsurlar bulunmaktadır. Çadırın şekli, kullanılacak alan ve kullanılan malzemenin cinsi çadır çeşitlerinde göz önünde bulundurulan unsurlardandır.

Çadır Çeşitleri Nelerdir?

Şekillerine göre çadırlara baktığımızda en çok tercih edilen üçgen model çadırlardır. Bu çadırlar kalın ve su geçirmez malzemelerden üretilmektedir. Bununla birlikte kullanım alanı son derece geniştir. Birçok alanda tercih edilen çadır çeşitleri arasında yer alan üçgen çadırlar, etkinliklerde ve kamplarda kullanılmaktadır.

Tünel çadırlar, şekil olarak tüneli andırdığından dolayı bu şekilde isimlendirilen çadırlardandır. Olumsuz hava koşullarına ve rüzgara karşı son derece dayanıklı olan bu çadırlar, yaygın olarak tercih edilen çadır gruplarındandır. Kubbe şeklinde olan çadırlar, birçok etkinlikte karşımıza çıkan çadır tipleridir. Kurulumu son derece kolay olan ve üzerinde kar, yağmur biriktirmediğinden dolayı özellikle olumsuz hava koşullarına karşı kullanılan bu çadırları hem dört yanı kapalı olacak şekilde hem de her tarafı veya birkaç tarafı açık olacak şekilde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Çadır çeşitlerine baktığımızda yapıldıkları malzemeye göre de ayrıldıklarını görmekteyiz. Kıl çadırlar, plastik çadırlar ve bez çadırlar, çadır yapımında en çok tercih edilen malzemelerdir. En çok kullanılan malzemenin de genel olarak bez çadırlar olduğu görülmektedir. Birçok çadır tipinde kullanılan bez çadırlar, uzun süre dayanıklı olmakla birlikte sizi olumsuz hava koşullarına karşı koruyacaktır. Çadır fiyatları da yine çadır çeşitlerine bağlı olarak değişim göstermektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ÜRÜNLER :