Şeffaf Kapama ( 001 )

Dört mevsimin de dolu dolu yaşandığı ülkemizde bu güzelim mevsimleri en iyi şekilde yaşamın en iyi yolu şeffaf kaplamadır. En soğuk kış günlerinde bile sıcak bir mekânda otururken dışarısı ile iç içe olmayı sağlar şeffaf kaplama.  Şeffaf kaplamanın kullanım alanları tamamen hayal gücünüzle sınırlıdır. İsterseniz bahçenizin ortasında sıcacık semaver çayını içebileceğiniz bir mekân oluşturun, isterseniz cafenizde yeni bir bölüm açarak müşteri potansiyelinizi artırın.

Kapalı mekanlara gelen sigara yasağı ile birlikte mekan sahipleri, sigara tiryakisi olan müşterilerini soğuğa hapsedip müşteri kaybetmek yerine, sigara içilebilen açık alanlarına şeffaf kaplama yaptırarak hem mekanlarına ayrı bir hava katıyor hem de müşterilerini üşümekten kurtarıyor. Rüzgarı, yağmuru, soğuğu tamamen dışarıda bırakarak yalıtım sağladığından özellikle yılın çoğunluğunda yağmur alan bölgelerde çok tercih edilmektedir. Kullanışlı ve toplanabilirliği sayesinde ihtiyacınız olmadığında kapladığınız bölgeyi açabileceğinizden, bir kere yaptırdığınızda yıllarca kolaylıkla kullanabilirsiniz. Şeffaf kaplamanın tercih edildiği bir diğer alan ise evlerin balkon, çardak gibi kısımlarıdır. Balkon keyfini sonbahar ve kışın da yapmak isteyen ev sahipleri kolayca kurulumu gerçekleşen şeffaf kaplamaları tercih ederek hem soğuktan korunuyor, hem de evde olmadıkları zamanda şeffaf koruma ile balkon veya şeffaf korumayı tercih ettikleri mekânlarını toz, pislik gibi şeylerden koruyorlar.

Şeffaf kaplama konusunda tecrübesiyle ünlü olan brandaci.com, kaplama tercih edilen mekanlarda keşifler yaparak en uygun malzeme ve fiyatlarla size en uygun hizmeti veriyor.

                Şeffaf kapamanın en güzel yanı, modelin müşterinin isteğine göre değişiyor olmasıdır. Kapamanın uygulanacağı mekâna, o mekânın maruz kaldığı mevsim değerlerine, rüzgâr şiddetine, güneş alış açısına göre kapamanın modeli değişebilmektedir. Kapamada kullanılması istenilen açılan bölümler de yine müşterinin isteğine göre değişebilir. Genelde olabildiğince açılabilen, maksimum güneş alışı sağlayabilen modeller tercih edilse de, daha farklı model talepleri de olabiliyor. Şeffaf kapama tavana da uygulanabildiği için, tavan çeşitleri de kapama modellerine göre değişiklik gösterebilir. En çok tercih edilen tavan modeli ise oval tavandır.

                Şeffaf brandaların açılış kapanışı stor perde gibi veya rulo gibi tercih edilebildiği gibi, motor vasıtası ile tek tuşla da açılış kapanış sağlanabilmektedir. Bu konudaki en yakın rakibi olan katlanır camı fiyat ve performans açısından geride bırakan şeffaf kapamalara adapte edilebilen otomasyon uygulamaları, şeffaf kapamaların kullanımını kolaylaştırmıştır.

                Modelleri tamamiyle sizin hayal gücünüze kalmış olan şeffaf kapamalar katlanır cam sistemlerine kıyasla hem daha ucuz, hem de daha kullanışlıdır. Kolayca temizlenebilen şeffaf kapamalar kolay montaj ve demontajı sayesinde mekândan mekâna taşınabilir ve ayrıca kolay temizliği sayesinde mekânınıza yepyeni bir görüntü katacaktır.

                Eğer siz de mekânınıza bir şeffaf kaplama uygulamak istiyorsanız; kapamanın modellenmesi ve uygun malzeme seçimi ile ilgili bir profesyonelle görüşmelisiniz. Sektörün lideri konumunda olan Cadirci.net bütün ayrıntıları sizin adınıza düşünüyor ve sizin için en uygun çözümü buluyor.

                Evlerin, cafelerin, mekânların değişmez öğesi olan şeffaf kaplamanın fiyatları, kaplamada kullanılan malzemeye, kaplama uygulanacak yerin boyutuna ve kaplamanın işlevlerine göre değişecektir. Fiyatı başlıca etkileyen faktörlerden olan malzeme türü, kurulacak olan kaplamanın kalınlığı, matlık ve şeffaflık ayarına göre değişecektir. Seçilecek olan malzeme kaplamanın ömrünü doğrudan etkileyeceğinden, malzeme seçimi bir profesyonel eşliğinde yapılmalıdır.  Yanlış malzeme seçimi boşa gidecek para ve mekân için itibar kaybı demek olabilir.

                Sigara yasağının gelmesi ile birlikte cafeler, kışın müşterilerini mağdur etmemek için açık kısımlarını şeffaf kaplama ile kapatmakta, böyle müşteri kaybını önleyerek şeffaf kaplamaya ettikleri masrafı kat kat kâr olarak geri kazanmaktadır. Bu açıdan bakıldığında, şeffaf kaplamaya ödenecek olan ücretin masraftan ziyade yatırım olduğu görülmektedir. Evlerine şeffaf kaplama yaptıranların ise balkonu da yaşam alanı olarak eve kattığını, bu şekilde yalıtım sağlayarak gerek ısınma konusunda gerekse yaşam alanı konusunda kâr ettiğini görebiliriz. Bu nedenle aslında şeffaf kaplama lüksten ziyade bir pencere, bir kapı gibi evler ve mekânlar için doğal ihtiyaçtır.

                Şeffaf kaplama konusunda en kaliteli ve uygun seçimi yapabilmek için bu konunun uzmanı olan bir ekipten yardım almak gerekir. Bu hususta, brandaci.com size en mantıklı çözümü sunmak için profesyonel bir destek sağlayacaktır. Gerek malzeme zenginliği gerekse uzman kadrosuyla bizzat mekanda keşif yapacak, sizin bütçenize ve mekanınıza en uygun seçimi sizlere sunacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın